اخبار رنو

نحوه عملکرد ترمز دستی  چگونه است؟

آشنایی با طراحی و نحوه متوقف کردن وسایل عمومی یکی از مهم‌ترین اصولی است که در استفاده از آن‌ها باید در نظر گرفت. همچنین ترمز و ایستادن، یکی دیگر از موارد حائز اهمیت است که در هر وسیله‌ی در حال حرکت باید رعایت شود. ترمز دستی یکی از مهم‌ترین اجزا و عوامل نگه‌دارنده و ایمنی خودرو است که توان و مکانیزم لازم را برای ثابت نگه‌داشتن خودرو در زمانی که متوقف شده است به وجود می‌آورد. در خودرو‌های معمولی، ترمز دستی به وسیله‌ی یک اهرم و در خودرو‌های جدید‌تر با استفاده از یک دکمه فعال می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب به انواع ترمز دستی و همچنین مزایا و معایب آن می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 1 بازدید

گلگیر خودرو و نکات مهمی که باید درباره آن بدانید

گلگیر یکی از قطعات بدنه خودرو است و همانطور که از نامش پیداست از پخش شدن سنگ‌ریزه، گل و ... جلوگیری می‌کند. گلگیر ماشین در تمامی خودروها در جلو و عقب خودرو وجود دارد. در بسیاری از تصادفات، گلگیر آسیب می‌بیند زیرا اولین قسمت بدنه است که با خودروی جلویی یا عقبی برخورد می‌کند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با گلگیر، محل نصب گلگیر خودرو و ... توضیحاتی را ارائه دهیم.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 31 بازدید

علائم خرابی فلایویل در خودروهای تندر90 و ساندرو چیست

خودور مجموعه ‌ای از تعداد زیادی قطعه است که در کنار یکدیگر سبب حرکت آن می شوند. هریک از این قطعات وظیفه ای را بر عهده دارند. درست است که تعمیر خودرو یک تخصص است اما شناخت قطعات سبب می شود به هنگام خرید قطعات یدکی، انتخاب های درستی داشته باشید. در این مقاله قصد آشنایی با فلایویل گیربکس اتومات را داریم و به بررسی انواع گیربکس و فلایویل می پردازیم.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 67 بازدید

با انواع سنسور اکسیژن خودرو و عملکرد آن ها آشنا شوید

سنسور اکسیژن (حسگر اکسیژن) مانند یک جاسوس عمل می‌کند. سنسورها با قرارگیری در هر محیطی، بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده برایشان، نسبت به محرکی که قرار است اطلاعات آن را جمع آوری کنند.با ما همراه باشید تا با کارایی سنسور اکسیژن آشنا شوید و اطلاعات جامعی در رابطه با این سنسور مهم و حیاتی کسب کنید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 43 بازدید

چرا باید در رادیاتور خودرو ضد یخ یا ضد جوش ریخته شود

حتما بارها کلمه ضدیخ و توصیه ریختن ضدیخ در رادیاتور ماشین را شنیده‌اید. ضدیخ همانطور که از نامش پیداست، برای جلوگیری از یخ زدن مایع خنک کننده در رادیاتور به کار برده می‌شود. برای اولین بار بود که قصد خرید ضدیخ برای رادیاتور ال 90 را داشتم که به فروشگاه لوازم یدکی رنو مراجعه کردم، فروشنده در رابطه با ضدجوش هم صحبت کرد. راستش را بخواهید، خودروی قبلی من مگان بود و هیچ وقت از ضدجوش برای رادیاتور مگان استفاده نکرده بودم، اما با صحبت‌های فروشنده متوجه شدم که در فصل تابستان نیز باید از ضدجوش استفاده کرد.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 158 بازدید

با کاربردهای رام خودرو و رام زیر موتور ال 90 آشنا شوید

آیا تا به حال به این فکر کرده‌ اید که قطعات خودرو مانند جعبه فرمان، موتور، گیربکس و... چگونه در کنار هم قرار گرفته اند؟ چگونه سمت راست و چپ خودرو هماهنگ با هم کار می کنند؟ این سوالاتی است که یک پاسخ دارد و آن رام زیر موتور است. رام زیر موتور L90 از کیفیت خوبی برخوردار است و در این مقاله قصد داریم مطالبی را در باب آشنایی بیشتر با این رام که از قطعات یدکی رنو l90 است، به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 186 بازدید

سیستم فرمان هیدرولیک خودرو چگونه کار می کند؟

فرمان های قدیمی خیلی سخت گردش می کردند و انرژی زیادی را خصوصا در ترافیک و هنگام پارک کردن و یا خارج شدن از پارک، از راننده می گرفتند، به همین دلیل، امروزه خودروسازان در بیشتر خودروها از سیستم فرمان هیدرولیک به عنوان یک سیستم استاندارد استفاده می کنند. این سیستم باعث می شود تا چرخاندن فرمان راحت تر بوده و قابلیت مانور بهتری داشته باشد. سیستم فرمان هیدرولیک در خودرو با هدف آسان کردن چرخش فرمان و پیچیدن بهتر خصوصا در سرعت های پائین، در ترافیک، در هنگام پارک کردن و در هنگام خروج از پارک استفاده می شود.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 125 بازدید

نگاهی به عملکرد ترمز ABS

ترمز ABS یک سیستم حفاظتی برای خودرو است که از قفل شدن چرخ­ها جلوگیری می­کند. اگر چرخ جلوی وسیله­ی نقلیه قفل شود و خودرو به حرکت خود بر روی همان سطح کوچک تایر ادامه دهد، خودرو از کنترل خارج خواهد شد، این به آن معنی است که اتومبیل بدون توجه به جهت چرخیدن فرمان، به لغزیدن خود ادامه خواهد داد، همچنین اگر چرخ های عقب خودرو قفل شوند، خودرو به دور آن چرخ که قفل شده است می چرخد و ممکن است موجب شود تا به خود و خودروها و آنچه در اطراف وجود دارد آسیب های جدی وارد شود. کاری که ABS انجام می­دهد...

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 80 بازدید

توپی چرخ خودرو چه کاربردی دارد و چرا خراب می شود

توپی چرخ یکی از قطعات کلیدی سیستم تعلیق و فرمان اتومبیل است. توپی چرخ، چرخ ها را به خودرو متصل می کند و اجازه می دهد تا چرخ ها آزادانه اما با ایمنی بالا، بچرخند. در این مطلب در مورد اهمیت توپی چرخ در خودرو و نشانه های خرابی آن صحبت خواهیم کرد.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 202 بازدید

آشنایی با سنسور ABS چرخ جلو

سیستم ABS یا سیستم ترمز ضد قفل چرخ ها، یک سیستم ترمز پیشرفته است که در کلیه اتومبیل­ های جدید و بعضی از اتومبیل­ های قدیمی ­تر بکار گرفته می شود. می توان چنین عنوان کرد که سنسورهای سیستم ترمز ضد قفل به همراه یونیت ABS، وظیفه سنجش سرعت هر یک از چرخ ها را به عهده دارند، به عبارت دیگر این سنسورها به کمک تارگت هائیکه در ساختار بلبرینگ های هر چرخ وجود دارند، سیگنال هائی را به یونیت ABS ارسال می کنند و یونیت ABS با آنالیز و بررسی این سیگنال ها می تواند سرعت هر یک از چرخ ها را محاسبه نماید. سنسور ای بی اس با نام­ سنسور سرعت چرخ نیز شناخته می ­شوند. از آن جایی که سرعت چرخ ها بخصوص در سر پیچ ها و در میدان ها، متفاوت می باشند لذا سنسورهای ای بی اس باید سرعت هر چهار چرخ را بطور جداگانه به یونیت کنترل ABS گزارش دهند تا بر اساس این اطلاعات، یونیت ABS سرعت هر یک از چرخها را بصورت جداگانه محاسبه نماید و بتواند تشخیص دهد که کدام یک از چرخ­ ها در آستانه قفل شدن می باشند تا استراتژی لازم را اجرا نماید. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که سنسور ABS چیست و چرا خراب می شود؟

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 590 بازدید