بلاگ - آخرین مطالب

آشنایی با نقش پراهمیت بوستر ترمز

سیستم ترمز خودرو از مهمترین بخش‌ها در هر خودرو به شمار می‌رود و بی توجهی به آن می‌تواند سبب بروز خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری  هم برای خود و هم برای دیگران شود. اما آیا تا به حال نام بوستر ترمز را شنیده‌اید؟ قطعه‌ای سیاه رنگ که در پشت موتور خودرو و معمولا در سمت راننده قرار می‌گیرد. در واقع بوستر ترمز خودرو به راننده کمک می‌کند تا رانندگی راحت تر، دلپذیرتر و با خستگی کمتری داشته باشد و علت آن این است که راننده برای ترمز کردن، لزومی ندارد که پدال ترمز را با توان خیلی زیاد فشار دهد، به عبارت دیگر، وظیفه بوستر ترمز این است که به عمل عمل ترمز کردن را برای راننده آسان تر و سهل تر می کند. در ادامه این مطلب از مجله رنویار می‌خواهیم درباره بوستر ترمز اطلاعات کافی را خدمتتان ارائه دهیم.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 12 بازدید

آشنایی با پولی سر میل لنگ ال 90 و نقش کاربردی آن

پولی سر میل لنگ ال 90 قطعه ای متشکل از فلز و لاستیک است که دایره شکل بوده و بر روی شیارهای سطح آن تسمه‌ای قرار گرفته است. این قطعه در خودرو نقش بسیار موثری دارد و موجب تسهیل حرکت و کارکرد قطعات دیگر خودرو نظیر دینام، کولر، واتر پمپ و ...  ‌می‌شود. با توجه به این اهمیت این قطعه در خودرو لازم است تا اطلاعاتی نظیر علائم خرابی و همچنین زمان تعویض آن را داشته باشید. ما در این مطلب از مجله رنویار قصد داریم تا به طور کامل در مورد این قطعه توضیح دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 35 بازدید

سنسور اکسیژن بالایی چه کاربردی دارد؟

تمامی قطعات خودرو از اهمیت بالایی برخوردار هستند، از قطعات اصلی گرفته تا کوچک‌ترین قطعاتی که در ماشین‌ها، تاثیرگذاری بسیار زیادی دارند. اما موضوع وقتی پر از اهمیت می‌شود که اصل بودن و اصالت این قطعات، نقش خود را در نحوه کارکرد ماشین نشان می‌دهند. یکی از این قطعات مهم، سنسور اکسیژن بالایی است که به‌عنوان یکی از قطعه‌های الکترونیکی ماشین شناخته می‌‌شود. اگر با این نام تا به امروز برخورد نداشته‌اید، این مقاله را دنبال کنید تا با تمامی نکات مهم سنسور اکسیژن بالایی آشنا شوید. با ما همراه باشید. 

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 39 بازدید

همه چیز درباره دسته موتور خودرو

اگر با دنیای مکانیک اتومبیل آشنا نباشید، اصطلاح "دسته موتور خودرو" ممکن است کمی برای شما غریبه باشد. این قطعه کمتر شناخته شده، نقشی حیاتی در عملکرد خودرو شما دارد و اگر دچار خرابی یا مشکل شود موجب بروز برخی مشکلات در رانندگی یا کنترل خودرو خواهد شد. اگر اطلاعات کافی و مناسب مربوط به دسته موتور خودرو و انواع مشکلاتی که می‌تواند به آن مربوط باشد داشته‌ باشید، می‌توانید خود و اتومبیل‌تان را در برابر خطراتی که ممکن است پیش بیاید محافظت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات خود را درباره دسته موتور تقویت کنید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 36 بازدید

استپر موتور چیست و چه نقشی در کارکرد خودرو دارد؟

استپر از جمله قطعاتی است که در موتورهای مختلفی از صنعتی گرفته تا موتور خودرو استفاده می‌شود. این قطعه طول عمر نداشته و تنها در صورت خرابی یا آسیب نیاز به تعویض خواهد داشت. اما مراحل تعویض و راه‌اندازی آن بسیار حساس است چون گاهی حتی تماس دست نیز منجر به خرابی این قطعه می‌شود. بنابراین اگر بدانید علائم خرابی استپر موتور چیست، خیلی سریع‌تر می‌توانید از بروز اختلال در عملکرد موتور جلوگیری کنید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا استپر موتور را تعریف کرده و مورد تحلیل قرار دهیم، بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با نقش این قطعه در خودرو آشنا شوید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 40 بازدید

معرفی کامل اجزای سوخت رسانی خودرو

سیستم سوخت‌رسانی خودرو، وظیفه تامین سوخت احتراق موتور داخلی را بر عهده دارد. بعد از آنکه باک اتومبیل خود را از بنزین پر کردید، سیستمی باید وجود داشته باشد که در صورت لزوم سوخت را به موتور منتقل کند.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 42 بازدید

علائم خرابی سنسور دریچه گاز چیست؟

دریچه‌ی گاز، یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که زیر کاپوت خودروی شما قرار دارد و عملکرد آن را نیز بصورت مستقیم موتور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از جمله عیوبی که ممکن است این قطعه با آن مواجه شود، خرابی سنسور است و ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم. برای اطلاع از علائم خرابی سنسور دریچه‌ی گاز و دلایل بروز این مشکل، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 55 بازدید

موتور پله ای چیست

موتور پله‌ای یا همان موتور جهشی در گروه موتورهای بدون جاروبک قرار می‌گیرد. چرخش این موتورها با فشار وارده از پالس‌های ورودی انجام می‌شود و درجه‌ی جابه‌جایی، به میزان پالس‌های ورودی بستگی دارد. به عبارتی، موتور پله‌ای نوعی از موتورهای الکتریکی است که قادر به انجام حرکات بسیار دقیق و از پیش تعیین شده است که با ارسال نیرو به سیم‌پیچ‌های این موتور می‌توان درجه‌ی حرکت آن را تعیین کرد. این موتور از جمله موتورهای کاربرد صنعتی است که در زمینه‌هایی هم چون رباتیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا موتور پله‌ای را به‌صورت کامل تعریف کرده و آن را مورد تحلیل قرار دهیم.  

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 48 بازدید

مقایسه تالیسمان و اپتیما؛ با چشم باز خرید کنید!

اگر پیگیر اخبار دنیای خودرو باشید، حتما در جریان رقابت سنگینی که میان رنو تالیسمان و کیا اپتیما وجود دارد، هستید. رقابت دو رقیب سرسختی که هر یک با داشتن طرفداران فراوان، به دو خودروی پرفروش در بازارهای داخلی تبدیل شده‌اند. با ما در ادامه‌ی این مطلب همراه باشید تا با تفاوت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دو خودروی محبوب آشنا شوید و بتوانید با توجه به آن‌ها، بهترین گزینه‌ی ممکن را انتخاب کنید

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 39 بازدید

همه چیز در مورد میله موج گیر و سیستم تعلیق خودرو

در ساخت خودروها قطعات مختلفی به‌کار می‌رود که هرکدام از لحظه روشن شدن و به‌حرکت درآمدن تا لحظه خاموش شدن خودرو وظایف خود را انجام می‌دهند. سیستم تعلیق یکی از سیستم‌ها خودرو بوده که از اجزاء مختلفی مانند فنر، کمک‌فنر، سیبک، طبق، بوش، استرات (Strut) و میله موج گیر تشکیل شده است و به حفظ تعادل خوردو کمک می‌کند. یکی از قطعات این سیستم که اهمیت بالایی دارد، میله موج گیر است که به آن میله ضدغلتش یا میله تعادل نیز می‌گویند. 

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 49 بازدید